App Store’da Dosya Türünüz İçin Uygulama Arayın

    

Bir önceki yazımda bir dosyayı varsayılan uygulamadan farklı bir uygulama ile nasıl açabileceğimizi anlatmaya çalışmıştım. Şimdi benzer bir işlemi farklı bir yöntemle nasıl yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Diyelim ki elinizde bir dosya var ve siz bu dosyayı hangi uygulama ile açabileceğinizi bilmiyorsunuz veya dosyanızı düzenlemek, açmak vb. işlemler için farklı uygulamalar arıyorsunuz. Tabi ki bu konuda web üzerinde aramalar yaparak program önerileri alabilirsiniz. Ama bu belki sizi gereksiz yere yoracaktır. Gelin daha kolay bir yöntem var mı ona bakalım. Eğer bir Mac OS X kullanıcısı iseniz ve App Store kullanıyorsanız bunun kolay yolu var ve işlemi çok basit şekilde yapabilirsiniz.

Açmak istediğimiz dosyaya Command + Option (Cmd + Alt) tuşlarına basarak tıklıyor ve sürüklemeye başlıyoruz. Dosyamızı Dock’ta yer alan App Store simgesi üzerine bıraktığımızda, App Store bize o dosyayı hangi uygulamaların çalıştırabileceği hakkında fikir verecektir. Eğer aklımıza yatan bir uygulama varsa hemen buradan bilgisayarımıza indirebiliriz. Örneğin ben bir CSS dosyasını App Store üzerine sürükleyip bıraktığımda bana aşağıdaki resimde yer alan uygulamaları öneriyor.

App Store Uygulama Önerisi

İpuçları, Mac OS X Lion Kategorilerinde yayınlandı. , , .

Yorumlara kapatılmıştır.