iPhone için Mail İmzası Ayarlamak

    

Bizler gibi işi eposta ile ilerleyen insanlar için en büyük nimetlerden birisidir akıllı telefonlar. Bu sayede rahatça istediğimiz yerden eposta alıp gönderebiliyoruz. Bende dahil olmak üzere bir çok kullanıcı akıllı telefon olarak iPhone tercih ediyor.

iPhone Ekran Görüntüsü

iPhone’un eposta seçeneğini kullanan bir çok kullanıcı, mail gönderdikleri zaman, mailin altında “iPhone’umdan gönderildi” ibaresi ile maillerini gönderiyorlar. İlk zamanlar bu bir hava atma biçimi olarak adlandırılsa da aslında kullanıcıların çoğunun onun orada neden yazdığı hakkında fikir sahibi olmadığını düşünüyorum.

Aslında o yazı Mail İmzası olarak adlandırılan, mail gönderdiğiniz kullanıcıya kendi bilgilerinizi otomatik olarak göndermenize yarayan bir özellik. Siz o yazıyı rahatça istediğiniz yazı ile değiştirebilirsiniz. Kısaca nasıl yapılacağını anlatmak istiyorum.

Telefonun menüsünden Settings (Ayarlar) seçeneğine giriyoruz.

iPhone Mail İmzası Ayarları - Ayarlar

Açılan ekrandan Mail, Contacts, Calendars (Mail, Kişiler, Takvimler) seçeneğini giriyor ve ekranı en aşağıya çekiyoruz.

iPhone Mail İmzası Ayarları - Mail

Seçeneklerde yer alan Signature (İmza) bölümünden maillerimiz için dilediğimiz imzayı yazabiliyoruz. Eğer hiç bir değişiklik yapmamış iseniz konunun başında bahsettiğim “iPhone’umdan gönderildi” ibaresini göreceksinizdir.

iPhone Mail İmzası Ayarları - İmza Belirlemek

Yukarıda yer alan görüntü Apple’ın mobil cihazlar için olan yeni işletim sisteminin beta versiyonunda yer alan mail ayarları bölümü. iOS 6 olarak adlandırılan bu işletim sistemi şu anda tüm kullanıcılara açık değil. O yüzden siz Signature (İmza) bölümüne girdiğinizde sadece yazı girebileceğiniz bir alan göreceksiniz. Yazdığınız o yazı, telefonunuza kurduğunuz tüm mail hesaplarına gelecektir.

iOS 6′da telefona kurulu tüm mail hesapları için ayrı ayrı imzalar girebiliyorsunuz. Hazır yeri gelmişken onunla da ilgili bir ekran görüntüsü paylaşmak isterim.

iPhone Mail İmzası Ayarları - iOS 6 Mail İmza

iOS, iOS App, İpuçları Kategorilerinde yayınlandı. , , , , , , , , .

iPhone için Mail İmzası Ayarlamak için 5 yorum var

 1. mehmet dikencik :

  imza kısmına ayrıca firmamızın logosunu da girebilir miyiz?

 2. aydin :

  Merhaba;
  iphone da imzalar html destekliyor mu acaba?

 3. sefa :

  iphone desteklemiyor fakat, appstore’dan gmail uygulamasını indirim, bilgisayar üzerinden gmail hesabınıza girip bir sefere mahsus, ayarlar bölümünden imza bölümüne girip yaptığınız html yi explorerdan açıp ctrl+A tuşuna basarak kopyalayıp imza bölümüne yapıştırdığınızda telefondanda artık gönderiyor olursunuz.
  biraz kabaca anlattım, detay isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım.