Yandex İzmir Panoramaları

    

4 Mayıs Cuma günü İzmir Hilton Oteli’nde Yandex’in basın toplantısına davetliydik. İzmir Panoramalarının tanıtılacağı bugün için şık bir mekan seçen Yandex, bizleri güzel bir kahvaltı ile karşıladı. Kahvaltı ve kısa tanışma, kaynaşma ortamının ardından Yandex Ürün Yöneticisi Serhad Akkoç’un sunumunu izledik.

Yandex Ürün Yöneticisi Serhad Akkoç

Sunum ile ilgili olarak detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ben bu yazımda size Yandex Panoramalarının ve Yandex Trafik uygulamasının iOS üzerinden nasıl kullanıldığını anlatmak istiyorum.

App Store’da Yandex.Maps adı ile bulabileceğiniz uygulama 16 MB büyüklüğü ile 3G bağlantınızla bile rahatça indirebileceğiniz bir uygulama.

Yandex Maps App

Uygulamayı açtığımızda karşımıza klasik, alışageldiğimiz harita uygulaması görünümü geliyor. Üstte bir arama çubuğu, altta da 4 butondan oluşan sade arayüz, açılır açılmaz bulunduğumuz konumu otomatik olarak buluyor. Eğer bulunduğumuz konumdan farklı bir konuma bakmak istiyorsak arama çubuğuna bulmak istediğimiz yeri yazıp arama tuşuna basmamız yeterli oluyor. Panoramaların tüm şehirde olmadığını hatırlatmak isterim.

Yandex Maps App

Aradığımız konumu bulduktan sonra ekranda yer alan simgelerin üzerine dokunarak o bölgede bulunan panoramanın nereye ait olduğunu görebiliyoruz. İsim levhasının üzerine de dokunarak ekstra butonların açılmasını sağlayabiliriz.

Yandex Harita Uygulaması

Açılan ekranda yer alan butonlar aracılığı ile bulunduğumuz konumdan aradığımız konuma Yol Tarifi alabilir, aradığımız konumu cihazımızda Kayıt edebilir ve konumun linkini arkadaşlarımız ile Paylaşabiliriz.

Yandex iOS Harita Uygulaması

Panoramayı aktif hale getirmek içinse Dürbün simgeli Adres butonuna dokunmamız yeterli oluyor.

Panoramalar, gördüğümüz ekranda 360° gezebilmemizi sağlıyor. Parmaklarımızla ekranı döndürerek etrafımıza bakabiliyoruz. Bunun yanısıra panoramanın sınırları dahilinde ekranda yer alan yeşil oklar ile gezintiye devam edebiliyoruz. Panoramalardan ayrılmak için sol üstte bulunan çarpı simgesine tıklamamız yeterli olacaktır.

Yandex İzmir Panoramaları

Özellikle şehrin yabancıları için faydalı bir uygulama olacak olan Panoramaların daha da genişletilmesini bekliyoruz.

Gelelim uygulamamızın faydalı diğer özelliğine. Anlık trafik bilgisi veren uygulamamız (Şu anda İzmir için Test yayınında) gideceğimiz güzergahtaki trafik yoğunluğunu bize gösteriyor. Drive butonu ile aktif hale getirdiğimiz trafik durumu özelliği, bize 3 renk ile trafik durumu hakkında bilgi veriyor. Trafiğin yoğun olduğu bölgeler kırmızı, yoğunluğun olmadığı bölgeler ise yeşil renkte simgeleniyor. Sarı ok ise ortalama bir trafik varlığı anlamına geliyor.

Yandex Trafik Uygulaması

Yol üzerinde trafik yoğunluğunu görüp farklı yolları tercih ederek gitmek isteyen kullanıcılar için faydalı bir özellik.

Genel, Ürünler Kategorilerinde yayınlandı. , , , , , .

Yorumlara kapatılmıştır.