iOS Cihazlarınızda Gizli Simge Kütüphanesini Aktif Edin

    

Bir çoğumuz MSN’de veya benzeri mesajlaşma programlarında Emoticons adı verilen ifadeler kullanıyoruz. Bu ifadelerle kimi zaman güldüğümüzü, kimi zaman üzüldüğümüzü belli ediyoruz.

iOS içeren cihazlarımızda, mesajlaşma programlarında bunu hep kullanmak istemişizdir. Ama Apple iOS5 sürümüne kadar bu özelliği aktif etmemişti. App Store’da satılan bazı programlar ile bunu yapmayı denediysek de karşı tarafta bu uygulama olmadığı zaman görüntülenmediğine rastladığımız oldu.

Ama artık iOS5 yüklü cihazlarımızda bu özelliği aktif edebiliyoruz. Çok kolay bir yöntemle erişebildiğimiz bu özelliği nasıl aktif edeceğimizden kısaca bahsedeceğim.

Öncelikle cihazımızın Ayarlar (Settings) menüsüne giriyoruz. Açılan ekrandan Genel‘i (General) seçip Klavye (Keyboard) menüsüne giriyoruz. Burada yer alan Uluslararası Klavyeler (International Keyboards) menüsüne girip Yeni Klavye Ekle (Add New Keyboard) diyoruz. Karşımıza ekleyebileceğimiz tüm klavye seçenekleri geliyor. Burada yer alan Emoji‘ye tıklıyoruz ve ayarlarımızı kapatıyoruz. Artık Emoji klavye açık durumda.

iOS Emoji Klavye

iOS Emoji Klavye

iOS Emoji Klavye

Artık mesajlaşma programlarımızda simgeleri kullanmaya başlayabiliriz. Mesajlaşma programımızı açtıktan sonra ekranda çıkan klavyede yer alan Dünya simgesine bastığınızda, karşınıza ekleyebileceğiniz tüm simgeler gelecektir. (Eğer sadece Türkçe ve Emoji Klavye seçili ise. Daha fazla klavye seçeneği varsa Dünya simgesine tekrar tekrar basmanız gerekebilir)

Simge ekranında, simgeler belirli gruplara ayrılmış olarak kullanıma sunulmuş durumda. Dilediğiniz gruptan simgeleri yazınıza dahil edebilirsiniz. Bu klavye yaklaşık 550 simgeyi bünyesinde barındırıyor.

iOS Emoji Klavye

iOS Emoji Klavye

iOS Emoji Klavye

Tekrar normal klavye düzenine dönmek isterseniz yeniden Dünya simgesine basmanız yeterli oluyor.

iOS, İpuçları Kategorilerinde yayınlandı. , , , , , , , .

Yorumlara kapatılmıştır.