En İyi 6 HTML 5 Mobil Web Sayfası

    

Geçen günkü yazımda da bahsetmiştim, özellikle mobil içeriğini zenginleştirmek isteyen web programcılar artık HTML 5 kullanımına özen gösteriyorlar. Çünkü HTML 5, Flash gibi ekstra bir programa ihtiyaç duymadan internet tarayıcısı üzerinde sorunsuz çalışabiliyor. Hatta HTML 5 kullanan mobil web siteler Flash desteklemeyen iOS cihazlarda da son derece rahat çalışıyor.

HTML 5′in yeteneklerini en iyi şekilde kullanmaya çalışan bazı mobil web sitelerinden burada kısaca bahsetmek istiyorum.

Geo Places

Basit, animatik bir açılış ekranı ile başlayan web sitesi, size bir mekan arama motoru olarak yardımcı oluyor. Arama yapmaya başlamamız ile birlikte telefonumuzun konum bulucusunu kullanmaya başlayan site, bize en yakın arama sonuçlarını sıralamaya başlıyor. Bulunan sonuçları dilersek harita üzerinde yol göstericisi şeklinde tarif alabiliyor, dilersek otomatik arama yapılabilecek telefon numarası seçeneği ile aramaya başlayabiliyoruz.

HTML5 Geo Places

Hype Machine

Müzik severler için hizmet veren bu site ile, ister kendi playlistinizi oluşturarak site üzerinden çevrimiçi müzik dinleyebilir, isterseniz seçtiğiniz müzikleri iTunes’a indirerek telefonunuzdan çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz.

HTML5 Hype Machine

KuponGezgini

Popüler fırsat sitelerinin yayınladıkları fırsatları bünyesinde toplayan bu site ile, telefonunuzun konum bulucusunu kullanarak fırsatları filtreleme özelliğini kullanabiliyorsunuz. iPhone kullanıcıları, siteyi ana ekranlarına yer imi olarak eklemeleri durumunda, siteyi bir uygulama gibi rahatça kullanabiliyorlar.

HTML5 KuponGezgini

Meebo

Gün içerisinde iletişim için MSN, Gtalk, Yahoo Messenger gibi uygulamalara ihtiyaç duyuyorsanız bu site tam size göre. Telefona herhangi bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan tüm hesaplarınızla bu site üzerinden oturum açabilirsiniz.

HTML5 Meebo

Checklist

Geo Places’in yapımcılarının hazırladığı bu site, telefonunuza bir uygulama yüklemeden, telefondan bağımsız şekilde kendinize ait bir To-Do List hazırlamanıza olanak sağlıyor.

HTML5 Checklist

ve tabi ki Google

Google’da mobil arayüzünde HTML 5′i etkin kullanıyor. Tüm uygulamalarına bu arayüzden rahatça erişebiliyorsunuz.

HTML5 Google

Genel, HTML5, Programlama Kategorilerinde yayınlandı. , , , , , , , , .

Yorumlara kapatılmıştır.