Mac Üzerinden iPad veya iPhone’a Yazı Yazın

    

Mobil cihazlarda uzun yazılar yazmak bazen bizi fazlasıyla yorabiliyor. Eğer ofiste iPad üzerinden yazışmayı tercih edenlerdenseniz, yada sms gönderirken -benim gibi- kısaltmaları sevmeyenlerdenseniz (mrb, nbr, bgn glyrmsn kib) hemen bir bluetooth klavye almayı düşünürsünüz. Çünkü en kolay yazım şekli odur.

Eğer bir Mac OS X kullanıcısı iseniz, bilgisayarınızın yanınızda olduğu her an, bilgisayarın klavyesini iPad veya iPhone’unuza bluetooth şeklinde bağlayabilirsiniz? Nasıl mı?

Type2Phone uygulaması bu işi görmesi için yapılmış ve Mac App Store’da 4,99$’a satılan bir uygulama. Mac App Store üzerinden uygulamayı satın aldığınızda uygulama otomatik olarak bilgisayarınıza iniyor ve kullanıma hazır hale geliyor. Öyle karmaşık kurulum işlemleri ile uğraşmıyorsunuz.

Mac App Store Type2PhoneUygulamayı çalıştırdığımızda karşımıza çok basit bir program çıkıyor. Program üzerinde yer alan  ”Click here to connect” tuşu ile iOS cihazımızı eşleştiriyoruz. (iOS cihazımız üzerinden, standart bluetooth cihaz eşleştirme işlemi). Cihazımıza bağlandığımızda az önce bastığımız tuşun yerini cihazımızın ismi alıyor.

Type2Phone Uygulaması

Type2Phone Uygulaması

Bundan sonra yapmamız gereken tek şey iOS cihazımızda yazı yazacağımız uygulamayı açmak. Sonrasında bilgisayarımızda yazdığımız her yazı otomatik olarak iOS cihazımızda görüntülenecek. Eğer klavye dilini değiştirmek isterseniz resimlerde gördüğünüz Amerikan bayrağına tıklamanız yeterli olacaktır. Programın tek eksiği şu anda Türkçe klavyeyi desteklememesi. Yakın zamanda bunu da entegre edeceklerini düşünüyorum.

Type2Phone Writer

Merhaba Dunya Type2Phone

Genel, Mac OS App, Mac OS X Lion Kategorilerinde yayınlandı. , , , .

Yorumlara kapatılmıştır.