iPhone ile Resim Çekerken Fotoğraflara Hızlıca Erişin

    

iPhone kullanıcıları fotoğraf çekerken var olan resimlere erişmek için ekranın sol alt köşesinde yer alan simgeye tıklayarak fotoğraf galerisine erişeceklerini bilirler. O anda çektiğiniz -yada daha önce çektiğiniz- bir resmin nasıl göründüğünü merak edenlerdenseniz bunu sıkça kullanırsınız.

iPhone Kamera

iPhone Kamera Fotoğraflara Geçiş

Resimlerde de gördüğünüz gibi kamerada iken alttaki simge ile fotoğraflara, fotoğraflardan da tekrar kamera simgesi ile fotoğraf çekmeye dönebiliyorsunuz.

Bu işlem bazen gerektiğinden fazla süre alabiliyor. Eğer telefonunuz uzun süredir kapatılıp açılmamışsa, arka planda çok fazla sayıda çalışan uygulama varsa, fotoğraf galerinizde çok fazla sayıda resim varsa (vb. durumlarda) bu geçiş sizi sıkıntıya sokabilir. Bunu hızlandırmak için şu yöntemi kullabilirsiniz.

Fotoğraf çekerken, önceki resimlere bakmak için ekranı sağa doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Artık fotoğraflarınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Galerinizdeki son resime geldiğinizde sola doğru kaydırmaya devam ederseniz tekrar kameraya erişeceksiniz.

iPhone Kameradan Fotoğraflara Geçiş

iOS, İpuçları Kategorilerinde yayınlandı. , , , , , , .

Yorumlara kapatılmıştır.