iPhone Home Tuşunu Daha Hassas Hale Getirin

    

iPhone’unuzu uzun zamandır kullanıyor ve son günlerde Home tuşunun eskiye göre daha sağlıksız çalıştığını düşünüyorsanız bu işlemi deneyerek tekrar eski hassas haline çevirebilirsiniz.

Ağırlıklı olarak yazılımsal sebeplerden ötürü olmak koşuluyla yada telefonunuzu sık sık düşürmeniz sebebiyle Home tuşu eski hassasiyetinde çalışmayabilir. Bu işlemi çok kolay bir şekilde eski haline çevirebilirsiniz.

Adım 1: Telefonda yer alan Borsa (Stock) uygulamasını çalıştırın

Adım 2: Telefonu kapatma düğmesine basılı tutarak kapanma ekranının gelmesini sağlayın. (Tuşu kaydırarak telefonu kapatma ekranı, ama telefonunuzu kapatmayın)

Adım 3: Home tuşuna basılı tutarak telefonun ana ekrana dönmesini bekleyin.

Hepsi bu kadar. Artık Home tuşunun eski hassasiyetinde çalıştığını göreceksiniz.

iOS, İpuçları Kategorilerinde yayınlandı. , , , .

iPhone Home Tuşunu Daha Hassas Hale Getirin için 4 yorum var

 1. berkan :

  ise yaradi cok tesekkurler .)

 2. bora :

  dostum başka bi yerdede gördüm ve uyguladım. ancak belli bi hassasiyete kavuşan home tuşum yarım saat sonra tekrar eski haline dönüyor. yani kalıcı bi çözüm değil sanırım. home tuşunu devre dışı bırakabileceğin bi yazılım varmış ama ne olduğunu bilmiyorum. bilen varsa yardımcı olabilirmi..

  • Mahir Sümer :

   Merhaba Bora Bey,

   Home tuşunu devre dışı bırakmak mümkün olmayabilir. Malum tüm işlemlerden çıkış bu buton yardımı ile yapılıyor. Ama bahsettiğiniz anlamda bir yazılıma denk gelirse blogumda paylaşırım. Bununla beraber Home tuşunuz yazılımsal değil donanımsal bir sıkıntı yaşıyor olabilir. Home tuşuna ait tırnaklar bazen istem dışı kırılabiliyor veya eğilebiliyor. Göstermenizi tavsiye ederim.

   İyi günler.